پایان نامه کاسنـی

پایان نامه کاسنـی رشته گیاه شناسی

اسانسها منبعی اقتصادی برای کاسنی

بیش از ۷۵ صفحه با فرمت word و فهرست بندی و صفحه بندی و پاورقی اماده و کامل

 

پیشگفتار ۴

گیاهشناسی کاسنی ۷

پراکندگی جغرافیایی ۱۴

خواص درمانی ۱۷

آبمقطر به مقدار کافی ۱۹

دم کرده جهت رفع یبوست ۱۹

قرص کاردیوتون ۲۲

اسانسها منبعی اقتصادی برای کاسنی ۲۴

اهمیت وجایگاه اسانس های طبیعی ۲۵

ساختار صنعت اسانس ۲۷

تولید جهانی اسانس ۳۰

طرح تحقیقاتی کاشت کانسی در زرقان ۳۳

۲-۱- تهیه زمین ۳۳

۴-۲-۱- مبارزه ودفع علفهای هرز قبل از کاشت: ۳۳

ویژگیهای اقلیمی و جغرافیایی زرقان: ۳۴

۲- آزمایش و نحوه اجرا ۳۴

سایر مشخصات: ۳۵

۳- آبیاری: ۳۶

ب – مراحل تحقیقی طرح: ۳۶

۱-۱- رشد گیاه ۳۶

۲-۱- رشد کامل ۳۷

نیازهای کودی: ۳۸

۵- برداشت برگ : ۳۹

۶- برداشت بذر ۳۹

برداشت ریشه ۳۹

بررسی و تفسیر نتایج ۳۹

آزمایشات مقدماتی ۴۸

استخراج،شناسایی و بررسی اسانس گیاه ۴۹

نتایج ۵۱

نتیجه گیری ۵۴

کاسنی و تیلوف (Witloof) : یک محصول نباتی جدیددر آمریکا ۵۵

تعریف محصول ۵۶

نگاهداری در انبار ۶۱

تقویت سازی ۶۱

جنبه های تولید ۶۳

بازارفروش ۶۵

نتیجه ۶۶

کانسی intybus 67

منابع فارسی ۷۴

منابع خارجی ۷۴

پیشگفتار پایان نامه کاسنـی

در جوامع در حال توسعه امروزی، هدف پیشرفت و افزودن بر دستاوردهای جدید برای غلبه بر ملات است. از طرفی وابستگی اقتصادی خود عامل مهم بازدارنده‌ای از تحقیقات بوده، لذا برای رفع این عامل وبدست آوردن جایگاه مناسب، تلاشهای گسترده معقول و منطقی تحقیقاتی، برای عمومیت بخشیدن به فرهنگ علمی در این نوع جوامع، لازم و ضروری به نظر می رسد. چه تحقیق و پژوهش نشان داده است که پایه واساس هر گونه برنامه ریزی بوده و یکی از ارکان مهم اسطوره صنعت و تکنولوژی بشمار می‌آید. در همین راستا به خوبی نشان داده شده که امر تحقیقات در نوآوری ها جایگاه بسزا داشته ونیروی محرکه هر کشور مترقی بشمار می‌رود.

از آنجائی که گیاه درمانی شاخه ای از علم پزشکی و داروسازی است و با توجه به ارزش و اهمیت گیاهان دارویی ونیز مصرف روز افزون آنها که پایه طب سنتی ایران را تشکیل می دهد، لذا آشنائی با گیاهان داروئی مورد توجه خاص می‌باشد، چه دانش طب سنتی از قرنها پیش رواج داشته است. در این برهه از زمان که با توسعه طرح ژنریک و تغییر نظام دارویی ایران، استفاده از گیاهان طبی اهمیت ویژه ای یافته، لذا کاشت و ترویج آنها، پایه استفاده از طب سنتی را محکم کرده و رشد دوباره آنرا نوید می دهد. بنابراین به منظور معالجه بیماران در مقابل داروهای شیمیایی که اثرات نامطلوبی بر روی انسانها دارد، کوشش گردیده که از طریق کاشت و تعیین مشخصات بوتانیکی، مراحل فنولوژیکی ، ترکیبات شیمیایی ، خواص درمانی ، مقدار مواد موثره و نیز نحوه بکارگیری آنها در مراحل مختلف رشد، تحقیقات بیشتری انجام گیرد. به همین خاطر نتایج کاشت گیاه کاسنی که یکی از گیاهان دارویی مهم بوده و از قرنها پیش به صورت مختلف مورد استفاده های گوناگونی قرار می گرفته است.

گیاه کاسنی از جمله گیاهان مفیدی است که تاریخ استفاده آن به دورانهای قبل از میلاد مسیح می رسد و مصرف آن بین ملل مختلف جهان متداول بوده است، به طوری که اطباء آن دوران از جمله جالینوس، پلین، دیوسکورید و عده ای دیگر برای کلیه قسمتهای این گیاه به عنوان درمان و بهبودی بیماریها اهمیت زیادی قائل بوده اند و هنوز هم به دلیل اعتقادی که بیشتر مردم به این گیاه دارند آنرا برای مداوای بیماری های مختلف مصرف می کنند که در این باره نیز به ویژه در کتابهای دیگر توصیه هایی شده است و به همین دلیل گیاه کاسنی نه تنها شهرت خود را از دست نداده است، بلکه امروزه علاوه بر جمع آوری گونه های وحشی آن، به صورت اهلی نیز کشت می شود. (۱)

مصرف کاسنی از قدیم الایام بین ملل مختلف معمول بوده و تاریخ استفاده از آن، به قرون قبل از میلاد مسیح نسبت داده می شود. شهرت درمانی آن در این زمانها، بیشتر به جهت آن بوده است که عموم مردم، آنرا گیاهی مفید برای کبد می دانسته اند. دانشمندانی نظیر Dioscoride, Pline و جالینوس، برای آن اثرات درمانی متعددی قائل بوده اند، سالاد کاسنی را مقوی معده می دانسته اند وشیره گیاه را برای رفع درد چشم و مسمومیت ها، به یکدیگر توصیه می نموده اند . پرورش کاسنی تدریجاً بعلت زیبایی خاصی که گیاه پس از گل دادن پیدا می کند، در بعضی باغهای سطنتی معمول گردید و توجه مردم نسبت به آن در قرون وسطی زیاد شد. از این زمان به بعد، چون مردم به صفات درمانی آن پی برده بودند، آنرا بصورت یک گیاه داروئی مفید و موثر به یکدیگر معرفی می نمودند و چون ظاهر گیاه طوری است که شناختن آن بسهولت امکان پذیر است، از این جهت استفاده از گیاه، در طی مدتی کوتاه بین مردم معمول گردید بطوری که هنوز هم کاسنی شهرت درمانی خود را از دست نداده است و بسیاری از مردم به اثرات درمانی آن اعتقاد زیاد دارند و ازآن در رفع بیماریهای مختلف که بدان اشاره می شود استفاده بعمل می‌آورند

کد پروژه:۹۵۵

با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

قیمت: ۱۷۹۰۰تومان

                  راهنمای خرید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.