پروپوزال رابطه بین اخلاق حرفه ای اسلامی و خشنودی شغلی کارکنان

 رابطه بین اخلاق حرفه ای اسلامی و خشنودی شغلی کارکنان

 Relationship betwee Islamic Professional Ethics and employee job satisfaction

بیان مسئله

خشنودی شغلی[۱]، موضوعی است که هم به طور وسیعی مورد علاقه گسترده مردمانی است که در سازمان ها کار می کنند و هم محققانی که آن را مورد مطالعه قرار می دهند. اسپکتور (۲۰۰۰) خشنودی شغلی را به عنوان نگرشی تعریف می کند که چگونگی احساس مردم را نسبت به مشاغل شان به طور کلی و یا نسبت به جنبه های مختلف آن نشان می دهد. به عبارت ساده، خشنودی شاخصی است که میزان علاقه مردم را نسبت به مشاغل شان نشان می دهد. این متغیر پنج حیطه دارد: خشنودی از کار، خشنودی از سرپرستی، خشنودی از همکاران، خشنودی از حقوق و خشنودی از ترفیعات. علاوه بر آن از جمع این حیطه ها خشنودی شغلی کلی حاصل می شود (نعامی و زرگر، ۱۳۸۵، ۱۲). در این تحقیق تلاش می شود تا رابطه بین اخلاق حرفه ای اسلامی و خشنودی شغلی بررسی شود.

[۱] -Job Satisfaction

 

منابع

  • صلواتی، عادل، رستمی نوروزآباد، مجتبی، رحمانی نوروز آباد، سامان ۱۳۹۲، اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی در صنعت هتل داری، فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات مدیریت گردشگری، سال هشتم، شماره ۲۱، ۱۴۳-۱۰۷٫
  • نعامی، عبدالزهرا، زرگر، یدالله (۱۳۸۵)، شناسایی عوامل فشارزای شغلی و بررسی رابطه این عوامل با خشنودی شغلی کارکنان یک شرکت صنعتی»، مطالعات روانشناختی دانشگاه الزهرا، ۴ (۱)، ص ۳۰-۹٫
  • هومر، ال تی، (۱۳۸۲)، «اخلاق در مدیریت»، ترجمه اعرابی سید محمد و ایزدی داود، چاپ دوم، تهران، دفتر پژوهش­های فرهنگی.
  • Barrett, Douglas,(2009) Corporate Social Responsibility and Quality Management Revisited, journal of quality management 9, pp: 24-29.
  • Fray, Anne Marie., (2007) Ethical Behavior an Social Responsibility in Organization: Process and Evaluation, journal of Management Decision no. 45, pp: 76-88.
  • Schear, T.H., 2007. Interactive Ethics: How Ethical and Unethical Decisions are REALLY Made in Organizations. Universal Publishers, Boca Raton, FL.

Valentine, Sean., and Fleischman, Gary., (2008) Professional Ethical Standards, Corporate  Social Responsibility and The Perceived Role of Ethics an Social Responsibi

 

پروپوزال  رشته مدیریت و علوم اجتماعی و رشته وابسته با ۱۸ صفحه با فرمت ورد و قابلیت ویرایش

کد پروژه:۲۰۵۲
با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

قیمت:  ۱۵۹۰۰تومان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.