پروژه اثرات آرم و نشانه و عوامل موثر بر آن در تبلیغات

در پژوهشی که در سال ۱۳۹۰ توسط قاضی زاده و وارث در زمینه روش هایی برای ایجاد طنز در اعلان و بازتاب آن در گرافیک معاصر ایران انجام گرفت به این نتیجه رسیدند که شیوه های استفاد از طنز به تناسب موضوع میزان و نوع آن را در اعلان تعیین می کند. همچنین مزایای بسیاری برای استفاده از طنز در اعلان وجود دارد از قبیل اینکه طنز در اعلان سبب می شود تا پیام ها بیشتر سرگرم کننده و به یادماندنی شوند. همچنین تغییر شکل هم در اعلان های داخلی و هم در اعلان های خارجی پرکاربردترین شیوه در رسیدن به طنز در اعلان است. (وارث، قاضی زاده، ۱۳۹۰)

در پژوهش دیگری که در سال ۱۳۸۷ در زمینه راهبردهای تبلیغات در اعلان، انجام گرفت به این نتیجه دست یافتند که تعداد کثیری اعلان موفق در دهه ی اخیر جهان است. آمار استخراج شده و جمع بندی اطلاعات بر اساس شاخصه های هنری موجود در اعلان ها می باشد و درصدهای ارائه شده، نشانگر نسبت کاربرد هریک از این راهبردهای تبلیغاتی، در آنها است. نهایتاً به منظور معرفی راه حل هایی منسجم و اصولی، در بیانی فهرست وار و راهبردهای فوق این گونه معرفی شده است. راهبردهای رعایت سادگی، تکرار عناصر همگون، اغراق در یک خصوصیت و بیان نمادین، برانگیختن احساسات، ایجاد حس نشاط و طنز، ایجاد احساس ترس، رواج فرهنگ بومی، معرفی شخصیت تبلیغاتی، و راهبرد جذابیت رنگی برای بیانی سریع و صریح. نتیجه حاکی از تاثیر انتخاب راهبرد مناسب در موفقیت اعلان های بررسی شده است. (رهبرنیا، مهریزی ثانی ۱۳۸۷)

در تحقیقی دیگر که توسط ابوالحسنی چیمه در سال ۱۳۸۴ در زمینه تبلیغات انجام گرفت به این نتیجه رسید که تبلیغات دیروزی، امروزه کهنه تلقی می شوند و شگردهای زبانی تبلیغات نیز هر روز رنگ تازه ای به خود می گیرند. در این تحول، آنچه پابرجا می ماند نقش پراهمیت زبان در امر تبلیغات است. امکانات موجود در زبان پیوسته زمینه ی نوی برای بهره برداری مبلغ فراهم می آورد. زبان به منزله رفتاری اجتماعی، در سبک تبلیغات نیز تابع عوامل فرهنگی است. (ابوالحسنی چیمه، ۱۳۸۴)

 

فهرست منابع ومآخذ:

 

  1. وارث، داریوش؛ قاضی زاده خشایار (۱۳۹۰). روش هایی برای ایجاد طنز در اعلان و بازتاب آن در گرافیک معاصر ایران. پایانامه کارشناسی ارشد، دانشکده هنر دانشگاه شاهد.
  2. رهبرنیا، زهرا؛ مهریزی ثانی سمیه (۱۳۸۷). راهبردهای تبلیغات در اعلان. پایانامه کارشناسی ارشد، دانشکده هنر دانشگاه الزهرا تهران.
  3. ابوالحسنی چیمه، زهرا (۱۳۸۴). شگردهای زبانی در تبلیغات. پایانامه کارشناسی ارشد. دانشگاه تهران
  4. رسولی، محمدرضا (۱۳۹۰). آسیب شناسی تبلیغات تجاری ایران. پایانامه کارشناسی. دانشگاه تهران.
  5. شاه محمدی، عبدالرضا؛ حسینی، محمد (۱۳۹۱). بررسی نقاط ضعف تبلیغات. پایانامه کارشناسی ارشد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران.

 

۱۱ صفحه با فرمت word پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری رشته هنر  و رشته وابسته

کد پروژه:۲۰۵۵
با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

قیمت:  ۱۳۹۰۰تومان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.