پروپوزال کاربرد همبستگی کانونی در بازاریابی درونی و بازار مداری

پرداختن به نیازهای مشتریان و درک درستی از نیازهای آن ها در موفقیت کسب و کار ها و عرضه محصولات جدید نقش مهمی ایفا می کند. شرکت های دانش بنیان  و آنهایی که با فن آوری های پیشرفته و جدید در صدد کسب سهم بازار و مزیت رقابتی در آن می باشند همواره با مشکل بازار سازی و ارائه محصول جدید به مشتریان مواجه اند. لوبزر[i](2000) معتقد است سازمانهایی که در جهت بازار حرکت می­کنند از فلسفه مدیریتی خود برای فراهم کردن رفتار، نگرش و راهنمای عملیاتی به کارکنان­شان استفاده کرده و موجب افزایش کارایی عملیات داخلی برای دستیابی به نتایج بهتر می­­شوند. بانسال، مندلسون و شارما[ii](2001) بر این باورند که برای رسیدن به سطوح بالاتر بازارگرایی، مکانیسمهای زیادی وجود دارد، بازاریابی داخلی یکی از این مکانیسم­هاست.

تحقیق حاضر به بررسی روابط متقابل بین بازاریابی درونی و بازارمداری می پردازد. در واقع این تحقیق به دنبال ارتقای بازارگرایی سازمانبا توجه به پیاده سازی بازاریابی داخلی و نیز  درک روابط بین بازاریابی داخلی بر بازارگرایی برای مدیران و کارکنان این شرکت و شعب آن می باشد.

 

منابع

  1. کاظمینی، محمود (۱۳۸۹)، بررسی اثرات بازاریابی درونی بر رفتارهای شهروندی سازمانی و ارتباط آن با کیفیت خدمات( مطالعه موردی: شعب بانک سامان در تهران). پایان نامه ارشد رشته مدیریت MBA. دانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
  2. کفاشپور، آذر؛ نجفی ساهرودی، مهدی (۱۳۸۸) تاثیر تحقیقات بازاریابی بر عملکرد از طریق فرهنگ بازارگرایی در آژانس­های مسافرتی شهرستان مشهد، پژوهش­نامه مدیریت تحول، شماره ۲، ۱۱۱-۱۲۹٫
  3. مومنی، منصور و فعال قیوم، علی.(۱۳۸۶). تحلیل های آماری با استفاده از تهران. کتاب نو.
  4. K. Kohli and B. J. Jaworski, “Market orientation: the construct, research propositions and managerial implications,” Journal of Marketing, vol. ۵۴, pp. ١‐١٨, ١٩٩٠.
  5. Ahmed, P. K., Rafiq, M., & Saad, N. M. (2003). Internal marketing and the mediating role of organisational competencies. European Journal of Marketing, 37(9), 1221-1241.
  6. Ambler, T. (1999) Where does the cash flow from?, Journal of Marketing Management, 15, 705–۱۰٫

 

پروپوزال کارشناسی ارشد  ودکترا رشته مدیریت با ۳۹ صفحه با فرمت ورد و قابلیت ویرایش

کد پروژه:۲۰۴۱

قیمت:  ۱۲۹۰۰تومان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.