پروپوزال مکان یابی دور برگردان در راهها

بیان مسأله اساسی تحقیق به طور کلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه و منظور از تحقیق) :

تداخلات ترافیکی در محل تقاطعات از جمله عواملی هستند که باعث به وجود آمدن تاخیر در زمان حرکت و افزایش زمان سفر هستند . افزایش زمان سفر و تاخیر در دسترسی به مکان های مورد نظر هزینه های متفاوتی را از قبیل افزایش مصرف سوخت و افزایش آلاینده ها و هم چنین بار روانی منفی برای رانندگان وسایل نقلیه در بر داشته باشد.

همچنین حضور بیش از حد تداخلات ترافیکی در مسیر ها و تقاطعات باعث رخ دادن تصادفات بین وسایل نقلیه نیز میشود.

حرکت گردش به چپ در تقاطع خود یکی از عواملی است که  باعث به وجود آمدن  تداخل میشود و در نتیجه آن زمان سفر و تاخیر افزایش می یابد . با افزایش تداخلات سطح سرویس نیز در تقاطع پائین می آید. از جمله روش های روان سازی جریان ترافیک و کاهش تداخل استفاده از تقاطعات غیر هم سطح و تفکیک حرکات گردشی می باشد ولی این روش زمان بر است هزینه های زیادی را تحمیل میکند.

یکی از راه کارهایی که برای کم کردن تداخل در تقاطعات  مخصوصا در کشور های در حال توسعه در نظر میگیرند دوربرگردان است. دوربرگردان ها به عنوان روشی برای هدایت گردش به چپ ها در تقاطع و کم کردن تداخل است که علاوه بر سرعت در اجرا, هزینه بسیار کمتری را نیز اعمال میکند.

دوربرگردان می تواند قبل از تقاطع چراغ دار برای حرکت گردش به چپ کامل و قرار گرفتن در مسیر کاملا عکس مسیر فعلی (۱۸۰ درجه چرخش ) به صورت ایجاد یک بازشدگی در رفوژ میانی مسیر طراحی شود و یا به صورت محدود کردن گردش به چپ در تقاطع چراغ دار و هدایت ماشین ها به سمت راست و سپس ایجاد یک باز شدگی برای حرکت گردش چپ (۱۸۰ درجه) و ورود به مسیر متقاطع طراحی شود.

 

منابع

  • امینی بهنام.مبانی مهندسی ترابری.انتشارات دانش پژوهان.۱۳۸۳

Highway capacity  manual. Transportation research board . Washington. D.C.2000

 

پروپوزال کارشناسی ارشد و دکترا رشته عمران با ۲۲ صفحه با فرمت ورد و قابلیت ویرایش

کد پروژه:۲۰۴۶
با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

قیمت:  ۹۹۰۰تومان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.