پروپوزال جایگزین کردن استوبا در نوشابه به جای شکر

غذاهای فراسودمند (Functional Foods) دارای ظاهری مشابه با غذاهای متداول هستند و در برنامه غذایی روزانه مصرف می‌شوند. شواهد علمی معتبر موجود موید این است که این غذاها افزون بر ارزش تغذیه‌ای پایه، دست کم دارای یک خاصیت مشخص و به اثبات رسیده ارتقای سلامت و پیشگیری کننده/کاهش دهنده بیماری است (دستورالعمل اجرایی غذاهای فراسودمند و غنی سازی اختیاری مواد خوراکی و آشامیدنی، تجدید نظر دوم، ۱۳۹۱).

بطور کلی اغلب باکتری های پروبیوتیک مورد استفاده در غذاها، جز باکتری های اسید لاکتیک هستند و عمدتا به دو جنس لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم تعلق دارند ( هریش و وارگس، ۲۰۰۶؛ همایونی راد، ۲۰۰۸). مکانیسم های اثرات سودمند پروبیوتیک ها بر سلامتی دستگاه گوارش انسان هنوز بطور کامل شناخته نشده است ولی بطور کلی، پروبیوتیک ها با اتصال و ساکن شدن در دستگاه گوارش، باعث مهار رشد باکتری های بیماریزا می شوند و تعادل میکروبی روده را بهبود می بخشند و باعث ارتقا عملکرد سد مخاطی دستگاه گوارش می شوند. پروبیوتیک ها انتقال آنتی ژنهای غذایی را نیز کنترل می کنند و باعث تحریک سیستم ایمنی سیستماتیک و مخاطی میزبان می شوند. پروبیوتیک ها توانایی حذف مواد سرطانزا را نیز دارند (هریش و وارگس، ۲۰۰۶؛ رلف، ۲۰۰۰) .

در ایران طی دو دهه اخیر مصرف قندها و نوشابه های گازدار رو به افزایش بوده است (پورهاشمی و گلستان، ۱۳۸۷)، و همانطور که سخن به میان رفت، مصرف قند ها می تواند بیماری های مرتبط مختلفی را به همراه داشته باشد. بنابراین جایگزینی قند نوشابه با شیرین کننده طبیعی رژیمی استویا راهی مناسب برای کم کردن خطرات این نوشیدنی پر طرفدار می باشد. از طرف دیگر با افزودن پروبیوتیک به این فراورده می توان به محصولی فراسودمند نیز دست یافت.

 

پروپوزال کارشناسی ارشد و دکترا رشته صنایع غذایی و رشته وابسته با ۲۵ صفحه با فرمت ورد و قابلیت ویرایش

کد پروژه:۲۰۴۹
با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

قیمت:  ۹۹۰۰تومان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.