پروپوزال تاثیر استقرار واحد حسابرسی در ارتقای پاسخگویی مالی بانک ها

جهت دسترسی به اهداف موسسات و به دنبال آن جهت دسترسی به اهداف کلان اجتماعی بایستی چارچوبی منظم تدوین گردد به عبارت دیگر مصرف منابع مالی متضمن دو نوع مسئولیت پاسخگویی شامل پاسخگویی مالی و پاسخگویی عملیاتی است ایفای مسئولیت پاسخگویی مالی مستلزم اعمال یک سیستم نظارت مالی و ادای مسئولیت پاسخگویی عملیاتی نیز نیاز به اعمال یک سیستم نظارت عملیاتی مبتنی بر مسئولیت پاسخگویی است. نظارت مالی که موضوع اصلی این رساله می باشد شامل کلیه کنترل هایی است که قبل و بعد از مصرف منابع مالی اعمال می گردد. هدف اساسی برقراری کنترل های لازم به منظور حصول اطمینان از رعایت قوانین و مقرررات در جهت دسترسی به اهداف مذبور می باشد.

و از آنجائیکه رؤسای این نوع موسسات به دلیل وظایف سنگین مالی و سرمایه گذاری فرصت کافی برای امور نظارت مالی بر موسسه تحت سرپرستی خود ندارند و از سویی تفویض کامل این مسئولیت به مسؤولین هر یک از واحدها نیز موجب کاهش سطح کیفیت سیستم کنترل داخلی می شودء لذا به نظر می رسد تشکیل کمیته های حسابرسی و استقرار واحدهای حسابرسی داخلی در موسسات فوق الذکر برای کمک به رئیس موسسه، از اهمیت و ضرورت درخور ملاحظه ای برخوردار می باشد.

به طور کلی پیچیدگی سازمانی و گسترش معاملات و رویدادهای مالی در اغلب کشورها موجب شده است که مدیران اغلب نهادهای دولتی و خصوصی با توجه به مسئولیت خود و در راستای دستیابی به اهداف سازمانی و به منظور حصول اطمینان از هدایت بهینه کلیه منابع، واحدی را به نام حسابرسی داخلی تشکیل دهند. بنگاه های اقتصادی دریافته اند که برای برقراری کامل رویه ها و رعایت خط مشی ها و دستورالعمله

پروپوزال کارشناسی ارشد و دکترا رشته حسابداری و رشته وابسته با ۶۸ صفحه با فرمت ورد و قابلیت ویرایش

کد پروژه:۲۰۵۰
با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

قیمت:  ۹۹۰۰تومان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.