پروپوزال رابطه ی پره اکلامیسی با پیامدهای نامطلوب بارداری در مادران

(لطفا اطلاعات زیر به طور دقیق نوشته شود):(روش تحقیق و توجیه آن،خصوصیات دقیق نمونه (جامعه آماری،تعداد نمونه،معیارهای ورود و خروج…)و تجزیه و تحلیل آماری،تعریف گروه شاهد،مکان اجرای تحقیق،معرفی پرسشنامه یا فرم اطلاعاتی* و روایی و پایایی آن،ابزار با ذکر جزئیات،کیت ها و مواد مصرفی کلیدی با ذکر مشخصات،داروها و دارونماها،شرح مداخله و روش انجام کار و …)

 

این پژوهش به روش تحلیلی (کوهورت) از اول پاییز ۸۹ تا پایان بهار ۹۰ در برخی از زایشگاه­های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام خواهد گرفت.

افراد مورد مطالعه از بین مادران باردار مراجعه کننده به زایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران انتخاب خواهند شد. بدین منظور ۱۰۵ نفر از مادران مبتلا به پره اکلامپسی به عنوان گروه مورد و ۱۰۵ نفر از مادران بدون فشارخون به عنوان گروه شاهد انتخاب خواهند شد. انتخاب گروه­ها به صورت غیرتصادفی (مبتنی بر هدف) خواهد بود. بادر نظر گرفتن درجه اطمینان ۹۵% و قدرت آزمون ۸۰% و نسبت نوزادان با وزن کم هنگام تولد در گروه پره­اکلامپسی ۵/۲۳% و در گروه شاهد ۷/۷% تعداد نمونه در هر گروه ۱۰۵ نفر به دست آمد.

 

 

منابع

  1. صفری م ، یزدان پناه ب . شیوع پره اکلامپسی و عوارض مادری و جنینی آن در مراجعه کنندگان به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج. مجله علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج. سال ۶٫ شماره ۲۴٫ زمستان ۸۰٫ صفحه۳۴- ۲۸ .
  2. Xiony X. Association of preeclemsia with high birth weight for age. Amjobs Gyn 2000; 183 (1): 148-55.

ابراهیمی ص ، حق بین س . میزان بروز تولد نارس و عوامل مرتبط با آن در شهر یاسوج ۱۳۷۸٫ مجله دانشگاه علوم پزشکی یاسوج. سال ۵٫ شماره ۱۹ و ۲۰٫ پاییز و زمستان ۷۹٫ صفحه ۴۱- ۳۵ .

 

پروپوزال کارشناسی ارشد و دکترا رشته پزشکی با ۲۰ صفحه با فرمت ورد و قابلیت ویرایش

کد پروژه:۲۰۴۵
با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.

قیمت:  ۱۷۹۰۰تومان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.